Hidroterapinin Bebeklere Faydaları

İnsanların, diğer tüm hayvan türleri gibi doğuştan mükemmel yüzücüler olduğunu biliyor musunuz? Yüzme, vücudun her bölümünün eşit miktarda enerji akışı ve egzersiz yaptığı tek egzersizdir. Hidroterapi yüzmeye benzer ancak ılık suda özel aktiviteler içerir.

Hidroterapi nedir?

Hidroterapinin bebeğinize en iyi şekilde nasıl yardımcı olabileceğini düşünmeden önce, bebekler için terapiyi tartışalım. Hidroterapi, bebeği bir su havuzuyla tanıştırmaktır. Bu havuzlar veya bölmeler, yüksek düzeyde senkronize dalgalar halinde akan sıcaklık kontrollü dalgalara sahiptir. Bebeğin doğal tekme reflekslerini de uyarır.

Bebek, güvenlikten ödün vermeden suyu keşfedebilmeleri için bir yüzdürme cihazına bağlanır. Bu yüzdürme cihazı, bebeğin kemiklerine herhangi bir baskı yapmadan suyun üzerinde kalmasına yardımcı olur. Hidroterapi ile ebeveynler, yeni doğanlarının güvenli bir şekilde esneme egzersizleri yapmasına yardımcı olur ve onlara tam bir vücut egzersizi verir.

Bebeğiniz için neden hidroterapi düşünmelisiniz?

  • Hidroterapi bebek için mucizeler yaratır ve onların bütünsel gelişimine ve esenliğine yardımcı olur.
  • Bebeğin kaslarını geliştirmeye yardımcı olur ve büyümesini ve gelişimini destekler
  • Koliği giderir ve midelerini yatıştırır, mide problemlerini azaltır.
  • Hidroterapi bebeğin dengesini ve koordinasyonunu geliştirir.
  • Terapi onların duyularını harekete geçirir ve aile üyeleriyle olağanüstü bir bağ kurmayı teşvik eder.
  • Havuz aktiviteleri çocuğun motor gelişiminin temeli olan denge sistemini harekete geçirir.
  • Antrenman iştahlarını artırır ve ebeveynlerin onları daha iyi sütten kesmelerine yardımcı olur.
  • Çocuğun daha iyi uyumasına yardımcı olur ve böylece küçük çocuğunuz etrafta rahatsız edilmeyeceği için iyi bir gece uykusu çekmenizi sağlar.

Hidroterapi ile Bebeklerin Önemli Gelişmeleri:

Nöro-kas gelişimi: Bebekler belirli doğal reflekslerle doğarlar ve bunlardan en belirgin olanı tekme refleksidir. Bu tekmeler suda yapıldığında nöronlarını uyarır ve sırayla daha iyi büyümelerine ve daha hızlı gelişmelerine yardımcı olur.

Beceri geliştirme: Uzmanlara göre, bebek suda kayarken veya tekme attığında vücut dengesi, bağışıklık, motor beceriler ve bilişsel işlevler geliştirir.
Bilişsel gelişim: Yaşamlarının erken evrelerinde yüzmeyi öğrenen çocuklar, bilişsel olarak yaşıtlarından en az 11 ay ilerideydi. Ayrıca, bu çocuklar yaşıtlarına göre daha yüksek bir güven düzeyi geliştirirler ve hayatlarının yeni ve zorlu durumlarına daha iyi uyum sağlarlar.

Aktif bebekler: Bebeği hayatlarının erken döneminde hidroterapi ile tanıştırmak, kasları üzerinde üstün bir kontrol elde etmelerine yardımcı olur. Böylece yaşıtlarına göre daha aktif olacak ve daha hızlı yürüyüp emekleyeceklerdir.

Aktiviteleri düzenler: Yüzme bölmeleri ılık suyla doldurulduğundan bebeğin rahatlamasına yardımcı olur ve beslenme ve uyku düzenini düzenlemeye yardımcı olur.

Refleksleri geliştirir: Hidroterapinin bebeğin denge, koordinasyon, kavrama vb. reflekslerini iyileştirdiği kanıtlanmıştır.

Vücut sistemlerini geliştirme: Hidroterapi akciğer kapasitesini artırır, sindirimi iyileştirir ve solunum ve dolaşım sistemlerini iyileştirir.

Geleceğe hazırlanır: Hidroterapi ile hayatlarının erken dönemlerinde tanışan bebekler hidrofobik değildir ve çoğunlukla iyi yüzücü olarak büyürler.

Hidroterapi yüzmekten çok farklıdır. Yüzdürme cihazı yardımıyla bebeğin suda yüzdürüldüğü tedavi edici bir uygulamadır.

Hidroterapi havuzu sıcaklık kontrollüdür ve hassas cilt ve kasların bakımı için su da daha sıcaktır.

Güvenli ve tedavi edici bir ortamda uzmanların gözetiminde gerçekleştirilir.

Ayrıca, bu bebek bakım terapisi, kaslarını güçlendirmeye, ağrıyı azaltmaya ve hassas vücutlarını gevşetmeye yardımcı olur.

Sonuç olarak hidroterapi bilişsel ve duygusal yeteneklerini geliştirmeye yardımcı olur. Bebeğinizi hidroterapi ile tanıştırarak, onu mükemmel becerilerle tanıştırıyor ve onu rekabetçi dünyada başarılı olmaya hazırlıyorsunuz.

WhatsApp WhatsApp
Telefon 0505 596 13 44
Email info@goldbabyspa.com
Adres
Mevlana mah. Org. Hulusi Akar Bul. Selenay Apt. 292/A Talas/Kayseri