Bebek Spa

Bebek Spa Nedir?

Bebek spa, diğer adıyla bebek masajı bebeğin vücuduna uygulanan rahatlatıcı bir masaj türüdür. Genellikle bebek yağı ile yapılan bu masaj, duygusal ve fiziksel gelişimine katkıda bulunur ve uyku problemleri, gaz problemleri gibi birçok alanda pozitif bir etkiye sahiptir. Masaj bebeğin stresini azaltarak rahat uyumasını sağlamaktadır. Masajın bebeklerdeki birçok problemi ortadan kaldırıyor olmasından dolayı doktorlar, düzenli olarak bebeklere masaj yapılması gerektiğini önermektedir.

Bebek Spa Faydaları Nelerdir?

 • Bebek masajı diğer adıyla bebek spa gıda emilim hormonlarının salınımını uyararak alınan gıdanın kemik ve iliklere doğru orantı ile dağılmasına yardımcı olur. Sindirim sisteminin düzenlenmesine ve güçlendirilmesinde etkin rol oynar. Şişkinliği ve genellikle gazla ilişkili ağrıyı hafifletir. Stres hormonunu azaltır. Bağlanma ve bağlanmayı desteklemeye yardımcı olur.
 • Nazik ve sevgi dolu bir dokunuş bebeklerin daha güçlü bir şekilde ve daha az korkuyla büyümelerine yardımcı olabilir. Masaj stres hormonlarını azaltır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Böylelikle bebeğin strese ve hastalıklara karşı koyma ve direncini artırır. En önemlisi ise; tenine dokunulan bir bebek sevildiğini ve güvende olduğunu hissedecektir.
 • Masaj, bebeğinizle aranızdaki bağı güçlendirmenin harika bir yoludur. Pek çok araştırmacı ve hekim, pozitif bir anne- bebek ilişkisinin, gelecekteki ilişkilerin temelini oluşturmaya yardımcı olduğunu ve çocuğun gelişiminde kilit bir rol oynadığını düşünmektedir.
 • Bebek masajı sayesinde bebeğimizin gaz problemleri ve sancılarını alarak rahat bir şekilde dinlenmesini sağlamaktayız. Bebek masajı doktorlar tarafından, bebeklerin birçok problemini doğrudan aldığı için ebeveynlere önerilmektedir.
 • Bebek masajı bağırsak hareketlerini düzenler (gaz, kabızlık, mukus fazlalılığı). Kolik rahatsızlığının azalmasına yardımcı olur. Büyüme ağrılarının giderilmesini destekler. Koordinasyon sisteminin gelişimine destek olur. Zihin ve beden farkındalığına neden olur. Bebeğinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Güvenli bağlanmaya teşvik eder. Uykunun düzenlenmesini sağlar. Dil öncesi gelişim becerilerine katkı sağlar. Doğum sonrası annelik depresyonunun atılmasına yardımcı olur. Besleyici temas sağlar.

Bebek SPA’sının Bebeklere Katkısı Nedir?

Bebeklerinizin Baby SPA ile neler kazanacağını merak ediyorsanız size sunduğumuz kaliteli hizmeti detaylıca açıklıyoruz. Biricik yavrularınızın elde edeceği faydaları sıralarken Bebek SPA’nın tüm dünyada neden bu denli yaygınlaştığını da anlamanıza yardımcı oluyoruz. İşte Bebeklerinizin SPA ile elde edeceği faydalar.

 • Zihin gelişimi desteklenirken psiko-motor gelişimlerinin de başarılı bir şekilde sürdürülebilmesi adına gerekli ortam hazırlanır,
 • Kas gelişiminin sağlanması sayesinde daha bilinçli ve güçlü bir şekilde hareket edilebilmesine olanak sağlanır,
 • Suyun göğüs kısmına basınç uygulaması neticesinde akciğerlerde kapasite artışı gözlemlenirken göğüs kısmındaki kaslar da desteklenir,
 • Koordinasyon sorunları giderilirken denge kurmada başarı yakalanır,
 • Dolaşım sisteminin güçlendirilmesinde olumlu sonuçlar elde edilir,
 • Sinir sisteminin rahatlatılması sağlanır,
 • Bebeğinizin ruhsal anlamda gelişimi desteklenirken sosyalleşmesine de olanak tanınır,
 • Bebeğin kendine olan özgüveninde önemli bir artış elde edilir,
 • Beslenme, uyku ve gaz çıkarma konusunda yaşanan problemlerin giderilmesine katkı sağlanır,
 • Tüm bu ayrıcalıkları ile bebekler için şart olan bebek SPA ile siz de bebeğinizin yaşamını olumlu yönde değiştirebilirsiniz.

Bebek SPA’sı Ne Sıklıkla Yapılabilir?

Bebeğin herhangi bir fiziksel sorunu yoksa (kolik, kas hastalığı, kabızlık vb.) haftada bir kez Kayseri Bebek Spa merkezlerine gelmelerini öneriyoruz. Bebek SPA çocuğun büyüme sürecindeki ağrıları, kas gelişimini ve zihinsel gelişiminde için oldukça etkilidir. Bebek spa uygulaması aynı zamanda bebeklerin sosyalleşmesine ve sağlıklı büyümesine de katkıda bulunur. Düzenli olarak yapılan hidroterapi ve masaj, bebeklerin uykuya dalmasını kolaylaştırıyor. Diş çıkarma döneminde ağrıları olan bebeklerin ise ağrılarını hafifletiyor. Bebek SPA'nın bebeğin gelişimi için ayda minimum 2 kez yapılması önerilir.

Bebek SPA Uygulamasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Gold Baby SPA merkezimizde bebeklerinizin sağlığını koruyacak ve fiziksel ve zihinsel gelişimini daha da ileriye taşıyacak uygulamalara başvuruyoruz. Biz bu uygulamalara önem verirken ebeveynlerin de bebek SPA seçiminde dikkat etmeniz gereken konuları siz ebeveynler için sıralıladık. İşte Bebek SPA esnasında dikkat edilmesi gerekenler;

 • Bebeğinize eşlik edecek olan kişilerin sağlık profesyoneli (ebe, hemşire) olmasına önem vermelisiniz,
 • Havuz sıcaklığının doğru ayarlanmış olmasına dikkat edilmesi gerekir,
 • Hidroterapi esnasında kullanılan boyun simidinin yaklaşık 1 parmak boşluk kalacak şekilde takılması gerekir,
 • Hidroterapide uygulamasında kullanılan boyun simidinin bebek cildine zarar vermeyecek yapıda olması gerekir,
 • Hijyen koşullarına mutlaka dikkat edilmeli ve alerjik reaksiyonlara neden olacak uygulamalardan kaçınılmalıdır.
 • Yukarıdaki konulara özen gösterildiği sürece bebeğinizin bir problem yaşamadan Bebek SPA uygulamalarında faydalanablir.

Bebek Spa Fiyatları Kayseri

WhatsApp WhatsApp
Telefon 0505 596 13 44
Email info@goldbabyspa.com
Adres
Mevlana mah. Org. Hulusi Akar Bul. Selenay Apt. 292/A Talas/Kayseri